Apartmány pod lesom Gerlachov

 • Slovenčina

Obec GerlachovŠiroké okolie Gerlachova ponúka množstvo príležitostí na relax a šport ako v lete, tak aj v zime.

Pred každou túrou či inou športovou aktivitou v horskom prostredí Vám odporúčame okrem oboznámenia sa s návštevným poriadkom daného národného parku hlavne poistiť sa pre prípad nehody ( online poistenie Union ). Od 1. júla 2006 na Slovensku platí zákon o hradení nákladov horskej služby pri záchranných akciách zachraňovanou osobou.

Turistika a horolezectvo

Tatranský národný park

Pohľad z Východnej Vysokej na Tatranské more v Bielovodskej doline
Pohľad z Východnej Vysokej na Tatranské more v Bielovodskej doline

Poloha obce Gerlachov v centre podhoria Vysokých Tatier prirodzene láka návštevníkov na absolvovanie niektorých z Tatranských turistických chodníkov.

Napríklad z Tatranskej Polianky (cca 4km), t. j. Gerlachovu najbližšej tatranskej osady, vedie turistický chodník na Horský hotel Sliezsky dom (cca 2h) ktorý sa nachádza pri Velickom plese. Odtiaľ sú ďalšie možnosti pokračovať v túre.

TIP: Zdatnejším turistom, ktorí sa nezľaknú náročnej celodennej túry (v letnom období je nutné počítať s časovým rozvrhom na 10 až 12 hodín, v zimnom období sú pre turistov prístupné iba chodníky po chaty) odporúčame absolvovať trasu smerom nad Velický vodopád cez Kvetnicu a okolo Dlhého plesa na Poľský hrebeň.(Z poľského hrebeňa je možné po turistickej značke ľahko vystúpiť na vrchol Východnej Končistej.) Tadiaľ cez Prielom k Zbojníckej chate a následne je možné zostúpiť na Hrebienok a z neho do Starého Smokovca.

Slovenský raj

Pohľad z Tomašovského výhľadu smerom na Kyseľ
Pohľad z Tomašovského výhľadu smerom na Kyseľ

Národný park Slovenský raj - nemenej kúzelný narodný park v regione Spiš, ktorý je známy vodpádmi a tiesňavami a je od nás taktiež ľahko dostupný (napr. východisko viacerých túr Podlesok je vzdialené cca 37km, z toho časť po dialnici D1)

Musíme návštevníkov upozorniť, že Správa národného parku vyberá vstupné na chodníky s umelými pomôckami vstupné a treba sa na túto skutočnosť pripraviť.

Lyžiarske strediská

Milovníci zimných športov si u nás určite prídu na svoje. V blízkosti Gerlachova sa nachádza hneď niekoľko vychýrených lyžiarskych stredísk.

Vysoké Tatry

okolie.lyzstrediska.tatry.alt
Mapa Lyžiarskeho strediska v Tatranskej Lomnici

Vyskúšajte svahy Tatranských stredísk. Náročnejší lyžiari si vychutnajú lyžovačku v Sedle či na Solisku, ale na svoje si prídu aj začiatočníci na zjazdovkách napríklad v Starom Smokovci a na Hrebienku. V okolí Štrbského plesa sú udržiavané bežkárske trate, taktiež skyalpinisti si zalyžujú napr. vo Veľkej či Malej Studenej Doline. Okrem svahov strediská v Tatrách ponúkajú množstvo ďalších atrakcií, na ktorých si kopec zábavy užijú nielen deti.

Tip: Čo takto podvečerná sánkovačka? Na dolnej stanici pozemnej lanovky na Hrebienok v Starom Smokovci si môžete zapožičať sánky a spúšťať sa na osvetlenej sánkarskej dráhe z Hrebienka do Starého Smokovca.

Lopušná dolina - Lučivná

Mapa Lyžiarskeho strediska Lopušná dolina - Lučivná
Mapa Lyžiarskeho strediska Lopušná dolina - Lučivná

Výbornou alternatívou k tatranským zjazdovkám je stredisko Lopušná dolina - Lučivná. Toto stredisko je vzdialené od Gerlachova cca 9km a ponúka príjemnú lyžovačku na svahoch s celkovou dĺžkou 6,4 km. Taktiež ponúka nočné lyžovanie na osvetlenej zjazdovke.

Aquaparky a kúpaliská

Po náročnej túre alebo lyžovačke určite príde vhod oddychový deň v termálnom bazéne :)

Aquacity Poprad

Aquacity Poprad
Aquacity Poprad

Aquacity poprad - je vzdialené od Gerlachova cca 20km. Ponúka vonkajšie termálne kúpaliská a krytý plavecký bazén, laserovú šou, tobogány a ďalšie atrakcie.

Termálne kúpalisko Vrbov

Termálne kúpalisko Vrbov
Termálne kúpalisko Vrbov

Termálńe kúpalisko Vrbov - je celoročne otvorené termálne kúpalisko, vzdialené od Gerlachova cca 30km. Termálna minerálna voda kúpaliska má blahodarné účinky na pohybové a nervové ústrojenstvo, dýchací a srdcovocievny systém.

Historické pamiatky a zaujímavosti regiónu

Nielen pri nevydarenom počasí sa určite oplatí navštíviť historické pamiatky nášho regiónu.

Informačný portál o kultúrnom dedičstve regiónu Spiš
Informačný portál o kultúrnom dedičstve regiónu Spiš

Informačný portál spisskyhrad.com je dobrým počiatočným miestom pre hľadanie informácií o kultúrnom dedičstve regiónu Spiš.

Určite navštívte Spišský hrad najväčší v strednej Európe, historické mestá Kežmarok a Levoču alebo Podtatranské múzeum v Poprade . Návštevníkom, ktorí majú záujem o flóru a faunu v Tatrách, môžeme odporučiť múzeum Tatranského národného parku v Tatranskej Lomnici .

Iné aktivity

Plavba plťou po Dunajci
Plavba plťou po Dunajci
 • Plte - navšedný zažitok ponúka plavbu plťou po Dunajci. Červený Kláštor, odkiaľ môžete túto plavbu absolvovať, je od nás vzdialený cca 60km.
 • Jaskyne - priamo v Tatranskom národnom parku Vysoké Tatry je sprístupnená Belianská jaskyňa. V blízkom okolí môžete navštíviť taktiež Važeckú či Dobšinskú ľadovú jaskyňu.
 • Cykloturistika - ak patríte k vyznávačom tohoto športu, určite k nám prídite aj so svojím tátošom. V priloženom odkaze je možné nájsť mapu cyklochodníkov v Tatrách.
 • Hríby - skontrolujte na tejto stránke aktuálny výskyt hríbov u nás, lebo nič nepripomenie príjemné chvíle letnej dovolenky viac a lepšie, ako sušené dubáčiky z podtatranských lesov. Priamo v Tatranskom národnom parku je síce prísne zakázané zbierať lesné plody, je tu však veľa vhodných lokalít v lesoch ochranného pásma TANAPU alebo napríklad aj v Lopušnej doline.
Apartmány pod lesom

Rýchly kontakt

Darina Kuzmová
+421 908 161 386
darinakuzmova@gmail.com
www.apartmantatry.eu

Pošlite nám správu:

Radi zodpovieme na všetky Vaše otázky.
  Vaša správa bola úspešne odoslaná.
  Ďakujeme!
  Vyskytla sa chyba na serveri. Na jej odstránení pracujeme.
  Kontaktujte nás prosím telefonicky.
  Za pochopenie ďakujeme!

  Počasie u nás:

  Gerlachov, Slovakia
  ©Copyright Darina Kuzmová 2011,
  All right reserved.